Od zvláštního zpravodaje z Berlína – Na jednoznačně politický náboj právě skončeného filmového festivalu Berlinale ukazuje sobotní vítězství komediálního íránského snímku Taxi režiséra Džafara Panahího, který si odnesl hlavní cenu – Zlatého medvěda.

Berlinale se nebojí upřednostnit postoj před samotným uměním. Navíc ředitel berlínského festivalu Dieter Kosslick je Panahího velkým obdivovatelem. Dokonce už v roce 2013 se u íránského prezidenta zasazoval o to, aby režisér mohl vycestovat na berlínskou premiéru svého předchozího snímku Zatažený závěs. Neuspěl, film však tehdy dostal Stříbrného medvěda za nejlepší scénář.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.