Na ten nápad přišel Ondřej Hrdlička se svým otcem přímo v drsné krajině afrického venkova v oblasti Alaba v Etiopii. Zdrojů vody je tam málo, jsou vzácné a každý zdroj hlídá skupina nejvzdělanějších místních lidí. Když se ale některý ze zdrojů porouchá, například přestane správně fungovat vodní čerpadlo, trvá několik dní, než se tu informaci dozvědí regionální správci a přijedou kohout opravit.

Mezitím v této velmi suché oblasti, kde žije přibližně 300 tisíc lidí a na jeden zdroj jich připadají více než tři tisíce, musejí obyvatelé přežívat bez dostatku pitné vody.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.