Když vás uznávaný časopis Time zařadí mezi sto nejvlivnějších lidí světa, už to něco znamená. Jedenapadesátiletá Erika Mitchellová, po celé planetě známá pod uměleckým jménem E. L. Jamesová, svou pozici právě teď nejenom potvrzuje, ale radikálně posiluje.

Film Padesát odstínů šedi, který vznikl podle jejího stejnojmenného erotického bestselleru, jenž vyšel před čtyřmi lety, se už před středeční premiérou stal hitem. A není vyloučeno, že ohrozí pozice Cameronových dvojčat Avatara a Titanicu v čele nejvýdělečnějších filmů všech dob – Avatar vydělal 2,7 miliardy dolarů, Titanic 2,1 miliardy. To vše vzdor faktu, že prakticky neexistuje jediná dobrá kritika Mitchellové knihy a u filmu to podle prvních ohlasů bude velmi podobné. "Hloupé a marné"; "studené a nevzrušivé"; "jako Brontëová bez talentu" – to jsou jen některé z tisíce negativních hodnocení díla Mitchellové, které se po odstínování šedi rozrostlo do trilogie, o Padesát odstínů temnoty a Padesát odstínů svobody.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.