Celkem 1600 lidí letos skončí v OKD, ostravské Vítkovice Steel zavřou ocelárnu. Včerejší jednání tripartity - kraje, zaměstnavatelů a odborů - Moravskoslezského kraje se neslo v neveselém duchu, dva velké podniky se dál potýkají s problémy a musejí propouštět. Region přitom trápí druhá nejvyšší nezaměstnanost v Česku - v lednu dosáhla úrovně deseti procent.

Ve Vítkovicích Steel (dříve Evraz) přijde podle odborů o práci 350 zaměstnanců, dalších 150 lidí ale bude muset opustit firmy, které zajišťují obsluhu ocelárny. Její ztrátový provoz skončí k poslednímu září letošního roku, oznámil včera po jednání tripartity předseda představenstva Vítkovice Steel Dmitrij Ščuka.

"Ocelárna je ale jenom jednou částí Vítkovice Steel. Ostatní provozy zůstávají a nadále se budou rozvíjet," dodal Ščuka. Firma zaměstnává v Ostravě tisícovku lidí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.