Režisér Vladimír Morávek je duše citlivá, až přecitlivělá. Na divadle je to občas na škodu, protože některé inscenace zkrátka už tolik citu neunesou a stává se z nich manýrismus režisérova nitra. Spojí-li se ovšem tento hyperempatický sklon s geniální hudbou Mozartovou, mohou vzniknout neuvěřitelné věci. A tak se také stalo v pražském Stavovském divadle, kde měla premiéru Kouzelná flétna.

Morávek v souladu s tradicí chápe Mozartovu zpěvohru pro lid jako dárek od boha a tak se k němu také jako režisér chová. Barokní kukátkové divadlo se prostřednictvím výměnných gobelínových pozadí proměňuje ve snovou ptáčnickou koláž, v níž se přírodní scenerie mísí s lidskou i nebeskou architekturou. Obrazy jako od Monty Pythonů, jen jim chybí onen ironický odstup a nahrazuje jej přirozená a radostná vážnost.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.