Ve chvíli, kdy bohemistka Julia Różewiczová získala loni za překlad knihy Petry Hůlové Umělohmotný třípokoj nejstarší polskou překladatelskou cenu Literatura na Świecie, existovalo její vratislavské nakladatelství Afera teprve tři roky. Na tom, že si vnučka polského básníka a dramatika Tadeusze Różewicze založila vlastní nakladatelství, není nic neobvyklého. Až na jeden fakt: Różewiczová vydává výhradně knihy současných českých autorů. A není jediná, kdo se na tituly českých spisovatelů v Polsku zaměřuje. "V poslední době tu vzniklo několik nakladatelství, která mají zájem vydávat současnou českou literaturu soustavně, vedle Afery třeba Ksiazkowe Klimaty nebo nejnověji Stara Szkola," zdůrazňuje překvapivý fakt Radim Kopáč z ministerstva kultury, který má na starosti propagaci českých spisovatelů v zahraničí.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.