Má nohu velikosti 49,5 a rozpětí paží dva metry, extra velkou postavou přitom neoplývá. I díky tomu možná umí plavat jako snad nikdo na světě. Důkazem budiž jeho rekordní počet olympijských medailí vyskládaný u něj doma v americkém Baltimoru. Má ale také blízko ke skandálům - s alkoholem i s drogami. Svoji image chce nyní vylepšit. I tím, že světu dokáže, že umí i jiné věci než "pařit". Třeba podnikat a vyvíjet vlastní obchodní značku. Ta se jmenuje stejně jako on - Michael Phelps. Velký fanda fotbalistů Baltimore Ravens spolu s ní plánuje už svůj druhý comeback ke kdysi tolik úspěšné závodní kariéře.

Michael Phelps (29)

Americký plavec získal během své kariéry 22 olympijských medailí, z toho 18 zlatých. Podle tohoto měřítka je nejúspěšnějším sportovcem světa všech dob. Je známý také několika skandály. V roce 2004 byl usvědčen z řízení v opilosti, v roce 2009 obletěly svět fotografie Phelpse kouřícího marihuanu, loni v září byl zatčen za řízení v opilosti podruhé. Tentokrát navíc kromě pokuty, povinných veřejně prospěšných prací a půlroční suspendace ze závodů nastoupil i krátkou protialkoholní terapii. Momentálně se chystá na další návrat do závodních bazénů. Ty opustil po olympiádě v Londýně v roce 2012. Na lokální úrovni začal znovu plavat loni v dubnu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.