Váží pětatřicet tun, což je asi jako pět dobře rostlých sloních samců, ale vyrobené musejí být s přesností na tisícinu milimetru. Cena? Téměř deset milionů korun - za kus. Česká armaturka MSA vyhrála zakázku na speciální kulové kohouty pro Saudi Aramco, největší ropnou společnost na světě.

Jedenáct unikátních armatur do potrubí plynovodu má vnitřní průměr 1,4 metru a speciální těsnění, kde přesně opracovaný kov doléhá přímo na kov. Zakázka za celkem 100 milionů korun pro projekt plynovodu spojujícího východní a západní pobřeží Saúdské Arábie ale není jediným zářezem MSA na tamním trhu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Armaturka z Dolního Benešova u Opavy tento týden podepíše se Saudi Aramco ještě dvě další smlouvy na dodávku kulových kohoutů pro saúdské ropovody.
  • Trh Blízkého východu bude pro armaturku letos hrát klíčovou úlohu.
  • Po loňských výpadcích zakázek z Ruska přebírají arabské státy u MSA roli nejdůležitějšího teritoria s největším podílem na tržbách.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.