Na co si dát pozor

Podobně jako u jiných investic si rozmyslete, na jak dlouho chcete investovat. Cílem privátního bankovnictví je především uchovat klientovi a jeho rodině hodnotu jejich majetku, nebo ji mírně rozmnožit. Správci majetku ale nabízejí i agresivnější strategie, spojené s větším rizikem.

Jde o individuální službu, které odpovídají i rozdílné výnosy. Proto má smysl co nejpřesněji definovat představy o investici a očekávaném výnosu, nechat si vypracovat více nabídek a porovnat je. Zjistíte tak zároveň, kolik tato služba stojí. I když jde o portfolia na míru, zajímejte se, kolik dlouhodobě vynáší správa podobně namíchaných aktiv.

Stěžejní roli hraje soulad mezi klientem a privátním bankéřem, s nímž byste si měli zkrátka "sednout".

Starají se o vaše peníze, seženou ale i pugét růží k svátku svatého Valentýna nebo lístky na letošní finále mistrovství světa v hokeji. Privátní bankéři svádějí o bohaté klienty tvrdý boj a tomu odpovídají služby, které nabízejí. Pokud možno noblesně a pro celou rodinu.

V České republice poskytuje většina bank službu privátního bankovnictví od deseti milionů korun vkladu. Komerční banka má limit dvojnásobný, PPF banka minimální požadovanou výši majetku neuvádí, za optimální ale považuje 25 milionů korun. Klient rakouské privátní banky Gutmann by měl disponovat alespoň milionem eur, tedy asi 27 miliony korun, u Expobank (bývalé LBBW) a Oberbank stačí pět milionů korun. V případě Citibank, kde jde ovšem o takzvané prémiové bankovnictví, je to 1,5 milionu korun. Česká pobočka slovenské Privatbank akceptuje u perspektivních klientů i investice ve výši 100 tisíc eur jako zákonem daný minimální objem pro neveřejné nabídky produktů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.