Všechno to začalo 24. února, kdy se na břehu řeky objevila mrtvola středoškolačky Laury Palmerové zabalená v průsvitném igelitu. Seriál Twin Peaks, který proměnil nejen seriálovou, ale i televizní tvorbu vůbec a rozmetal veškeré ověřené stereotypy, ale vyletěl do televizního éteru až 8. dubna roku 1990. Čtvrtstoletí od této události jsou televize plné seriálových sérií, které pracují s tajemstvím a podprahovým napětím, s jistou nevědomou linkou, kterou v Městečku Twin Peaks tak geniálně rozvíjel režisér David Lynch a s ním propojený a sladěný scenárista Mark Frost.

Twin Peaks ale bylo první podivností tohoto typu, v níž se navíc události neuzavíraly do epizod, ale přetékaly, sbíhaly se a vysvětlovaly mnohem mnohem dál. Dodnes ostatně panuje nejistota v tom, kdo opravdu Lauru Palmerovou zabil a jak se to stalo (jasně, Leland Palmer, její otec, a tak trochu tajemný Bob, ale... jenže...). A úplně tomu nepomohl ani následný Lynchův film Twin Peaks: Fire Walk with Me, který se odehrává před zavražděním Laury.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.