Výbuchy munice ve Vrběticích na Zlínsku mohou zničit i velkou zakázku české firmy pro německou armádu. Vedle továrny společnosti Bochemie, která pro Bundeswehr recykluje palivo vojenských raket, má totiž vyrůst dočasné překladiště munice, kterou policie z vrbětického prostoru odváží. To by znamenalo, že výrobu pro Němce firma obnoví nejdřív za rok a půl.

"Nevím, proč ten mezisklad musejí udělat tak blízko nás, jestli v tom areálu není nějaké jiné, vhodnější místo. Celá spolupráce se státními složkami je komplikovaná, jejich činnost působí dost nekoordinovaně, až zmateně. Přitom další zastavení provozu by pro naši společnost mohlo mít fatální následky," říká předseda představenstva Bochemie Miloslav Vodička.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.