Oživení české ekonomiky stále více závisí na automobilovém průmyslu. Výroba a vývoz nejvíce rostou právě v oborech, které přímo či oklikou stojí a padají s tím, jak se prodávají nové vozy.

Samotná auta se na českém exportu podílejí desetinou. Když se ale přičtou výrobci autodílů a jejich dodavatelé, už jde o více než třetinu celkového vývozu.

"Automobilky táhnou výrobu k novým rekordům a zrychlují ekonomický růst Česka," říká analytik ČSOB Petr Dufek. Zahraniční obchod Česka skončil v loňském roce v rekordním přebytku. Bez automobilového průmyslu by mohlo Česko skončit ve schodku.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.