Přes třicet let pracovala Maria das Graças Fosterová v brazilské ropné společnosti Petrobras. V posledních třech a půl letech pak dokonce jako její výkonná ředitelka. I proto ji někdy brazilská média označovala za "ropnou lady".

Fosterová, která se nikdy netajila tím, že vyrostla v jedné z chudinských čtvrtí v Riu de Janeiro, si ale nyní musí hledat novou práci. Pod tlakem největšího korupčního skandálu v dějinách Brazílie podala demisi, a rozloučila se tak se svojí letitou prací pro jednu z největších firem v Latinské Americe. Ve funkci ji nahradí Aldemir Bendine (51), který dosud šéfoval státní bance Banco do Brasil.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Maria das Graças Fosterová pod tlakem největšího korupčního skandálu v dějinách Brazílie podala demisi, a rozloučila se tak se svojí letitou prací pro jednu z největších firem v Latinské Americe.
  • Coby šéfka polostátního Petrobrasu získala přezdívku "caveirao", což je výraz pro obrněná vozidla.
  • Podle brazilských žalobců vysoce postavení manažeři Petrobrasu záměrně předražovali zakázky a za úplatu je dávali domluveným firmám.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.