Pokud by nebylo všeobecně známo, že válečné drama Nezlomný inspirovaly skutečné události, na tři Oscary nominovaný snímek Angeliny Jolie by chvílemi mohl působit, jako by slavná herečka natočila zmodernizovanou verzi starozákonní knihy Jób. Oním titulním "nezlomným" však není žádný biblický trpící spravedlivý, ale olympijský atlet a americký válečný hrdina Louis Zamperini (1917-2014).

Snímek o neuvěřitelném martyriu talentovaného běžce italského původu, jenž v roce 1943 po zřícení bojového letounu přežil sedmačtyřicet dní na záchranném člunu uprostřed oceánu a poté byl podroben nevýslovně brutálnímu fyzickému i psychickému mučení v několika japonských zajateckých táborech, vznikl podle stejnojmenné životopisné knihy Laury Hillenbrandové.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.