Když se v polovině listopadu Pražský filharmonický sbor sešel ve Smetanově síni Obecního domu, necítil se nejlépe. Zpěváci se právě vrátili z třítýdenního turné po Mexiku a Spojených státech, ještě stále zápasili s jet lagem a večer je čekalo provedení Beethovenovy Deváté s věhlasnou Berlínskou filharmonií. Dirigent, sir Simon Rattle, přišel na zkoušku teprve tři hodiny před vystoupením. A jako by v sázce už nebylo dost, začal upravovat partituru. "Bylo to opravdu vysilující. Devátou zpíváme často a často v ní také dirigenti dělají změny, ale většinou ne tři hodiny před koncertem," vzpomíná sbormistr Lukáš Vasilek.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.