Není zvykem, aby modely, na kterých si umělci zkouší měřítka svých budoucích plastik a instalací, vykročily ven z ateliérů. Často přitom jde o promyšlené stavby vtahující diváky do netušených příštích světů. Právě na modelářství světových ateliérů se zaměřila pražská Galerie Rudolfinum v nejnovější výstavě s lakonickým názvem Model. Expozice přináší modely dvojího druhu – jak věrné repliky reality, tak prototypy něčeho, co teprve v budoucnosti získá svůj tvar. Navíc se vystavené modely často pohybují na hranici nejbizarnějších metafor.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.