Syriza! Podemos! Venceremos! (Zvítězíme!) Slogan, který se vedle řeckých vlajek v posledních dnech a týdnech objevil jak na manifestacích ve Španělsku, tak třeba i na Twitteru, snad nejlépe vystihuje úzké spojenectví, jež zatím panuje mezi radikálně levicovou Syrizou a španělskou stranou Podemos (v překladu Můžeme).

Úspěch Syrizy v řeckých volbách ukázal, že existuje alternativa k zavedeným politickým stranám, které prosazují nepopulární úspornou politiku i na úkor růstu. Hlas Řeků tak může Španěly inspirovat.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.