Etická komise Jihočeské univerzity doporučila vedení školy, aby "zvážilo další zaměstnávání" docenta Martina Konvičky. Důvodem nejsou Konvičkovy přednášky z entomologie, ale jeho názory na islám. Není sporu, že Konvička svým vulgárním, primitivním útočením na islám poškozuje pověst školy. Přesto by měl děkan doporučení komise odmítnout. Docentovým vyhazovem by zpochybnil podstatu akademických svobod.

V čele iniciativy Islám v ČR nechceme Konvička vystupuje jako kovaný xenofob a demagog. Islámské učení označuje za úchylárnu, Mohamedův životopis za sbírku psychiatrických diagnóz. Ve veřejných vystoupeních se sám uchyluje ke lžím a dezinterpretacím, jaké by mu mohl závidět i náš pan prezident. To všechno spíš ukazuje na osobnost, jež by sama potřebovala diagnózu, než na vědce a vysokoškolského profesora.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.