Francouzský režisér Olivier Assayas, jehož nový film Sils Maria právě hrají česká kina, měl vždy rád silné a osobité herečky. Třeba ve filmech Demonlover a Vstupní brána svěřil hlavní role Asii Argentové, ve snímku Irma Vep hongkongské herečce Maggie Cheungové. Loňský film Sils Maria pak Assayas cíleně napsal pro Juliette Binocheovou a scénář rozvinul na hraně fikce a odkazů ke skutečným událostem.

"Známe se odjakživa," řekl HN šedesátiletý temperamentní režisér předminulý týden v Paříži. "Nikdy jsem Juliette ale neřekl, co píšu. Chodili jsme na večeře, kde jsem ji poslouchal, všímal si toku její řeči a podobně," nastínil Assayas, jak se mu v hlavě rodil příběh o herečce, která musí zavřít určitou životní kapitolu a posunout se dál.

Hra na hru

Juliette Binocheová se ve filmu Sils Maria představuje v roli světoznámé herečky jménem Maria Enders. Zaběhaný rytmus Marii naruší mladý režisér: nabídne jí roli ve hře Malojský had, jež kdysi nastartovala její kariéru. Jenže zatímco tehdy Maria hrála mladou dračici, která dožene svou stárnoucí šéfku Helenu od lásky až k sebevraždě, nyní se má ocitnout právě v Helenině kůži. Marii se do role nechce, nakonec ale se svou pragmatickou asistentkou Val (Kristen Stewartová) odjíždí do horské vesnice Sils, kde se připravuje. Mladou milenku a sokyni ve filmu režiséra Oliviera Assayase hraje další nastupující hollywoodská hvězda Chloë Grace Moretzová.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.