Tradiční česká figurka Igráček se v cizině jmenuje Pokeeto. Název stolní hry Dostihy a sázky přeložený do turečtiny zní Yar-ş ve Bahis. Jejich výrobci, firmy Efko a Dino Toys, se spolu s další čtyřicítkou českých podniků zúčastnili největšího veletrhu hraček v Evropě - Spielwarenmesse. Přehlídka dnes končí v německém Norimberku.

Vývoz je pro tuzemské výrobce hraček stále důležitější. Ze zhruba 2,2 miliardy korun, které loni čeští hračkáři utržili, připadlo 1,6 miliardy na vývoz, uvádí Sdružení pro hračku a hru. A letos má padnout dvoumiliardová hranice.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.