Místo aby řešili problémy státu, politici využívají moc a informace k osobnímu obohacení a posílání malých domů kamarádům. Ne, to není popis současné české politiky. Je to konstatování amerického webu profitingfrompolitics.com, který donedávna mapoval střety zájmů ve Washingtonu.

U nás je na první pohled klid. Žádné aktuální tvrdé důkazy nepravostí nemáme, přestože se před rokem všichni hrozili monstrózního střetu zájmů Andreje Babiše. Agrofertu sice vzrostl zisk o pětinu, ovšem nikdo nemůže tvrdit, že ona miliarda tři sta milionů je výsledkem politického a mediálního angažmá majitele. Zaprvé přímé obchody se státem tvoří jen jedno procento aktivit Agfofertu, zadruhé Babišovo impérium mělo loni opravdu štěstí: klesaly ceny vstupů (ropné produkty), rostla cena výstupů (hnojiva).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru