V české vědě je na vedoucích pozicích minimálně žen. V porovnání s ostatními evropskými zeměmi je na tom Česko vůbec nejhůře, zaznělo mimo jiné na odborné konferenci Ženy ve výzkumu a podnikání, organizované Technologickou agenturou České republiky. Ta právě proto zahájila sérii setkávání dam z oblasti vědy a byznysu, aby spolu diskutovaly a navazovaly spolupráci.

"My jako agentura máme povinnost dávat dohromady podnikatele a výzkumné organizace a snažit se najít vazby mezi nimi. Teď jsme se zaměřili na ženy, protože v nich vidíme nevyužitý potenciál a myslíme si, že se za jistých okolností domluví lépe než smíšená společnost," vysvětluje Rut Bízková, předsedkyně Technologické agentury.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Vědkyň na vedoucích postech je v Česku nejméně z celé Evropy.
  • Největší zastoupení žen v rozhodovacích pozicích ve vědě má Švédsko se 49 procenty.
  • Podle vědkyň navíc chybí podpora, která by svět vědy propojovala se světem byznysu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.