Polština se od 15. ledna, kdy Švýcarská národní banka uvolnila kurz franku, obohatila o nová slova: frankowiczy a frankowcy. Jde o lidi, kteří si před krizí v roce 2008 vzali hypotéky a další půjčky ve švýcarských francích. A pro vládu premiérky Ewy Kopaczové se stali ve volebním roce zásadním politickým problémem - tedy hned vedle stávkujících horníků. Řeší ho rychle a zdá se, že úspěšně.

Půjčky ve francích má 550 tisíc polských domácností s průměrným příjmem v přepočtu 32,5 tisíce korun, což podle analýzy think-tanku Polityka Insight představuje zhruba 1,8 milionu lidí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.