Rozšíření alternativních paliv v Česku brání zdánlivě nelogický fenomén. I když ceny benzinu a nafty dál padají, stlačený zemní plyn podražuje. Auta na CNG proto přestávají být výhodná.

Loni se přitom u prodeje vozů na CNG, který se po benzinu a naftě měl stát nejrozšířenějším palivem, očekával obrovský boom. Kalkulace jsou ale den ode dne míň příznivé.

Řada firem přitom začala v posledních měsících investovat až stovky milionů do rozšíření infrastruktury a automobilky začaly nabízet nové vozy s pohonem na plyn. Teď jen doufají, že se situace vrátí do normálu a benzin zase podraží. A počítají s tím, že podobná očekávání, respektive že auta na plyn se zase budou vyplácet, mají i zákazníci.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.