Vítěz řeckých parlamentních voleb Syriza, jíž některé odhady přisuzovaly absolutní většinu, nakonec musela hledat ko­aličního partnera. Rychle ho našla, a současná vládní koalice je tvořena radikálně levicovou a radikálně pravicovou stranou, jejichž hlavním pojítkem se zdá být intenzivní odpor vůči "diktátu Bruselu a Berlína". Sotva se před EU s novou naléhavostí vynořil problém řeckého dluhu a jeho (ne) splácení, na což již reagovaly trhy i kurz eura, objevil se kvůli nové vládní konstelaci v Aténách i problém politicko-bezpečnostní.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.