Pokud si dobře vzpomínám, hlavní roli při rozhodování hrály moje vlastní představy o budoucí profesi, schopnosti v konkrétních oborech, a někde v povzdálí se mihl i názor rodičů, takže jsem měla poměrně jasno.

Možná, kdybych byla nejistá, mohla jsem se více radit s rodiči nebo s pedagogy, kteří nejlépe znali mé silné a slabé stránky. Ale že by už tehdy existovali kariéroví poradci? Přiznám se, že se nepamatuji. Proto jsem požádala o rozhovor Petru Drahoňovskou, kariérovou poradkyni a koučku, zahrála si roli nerozhodné maturantky a zeptala jsem se.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Je to už dávno, kdy jsem se rozhodovala, majíc maturitu na obzoru, jaký studijní obor si zvolím a na jakou školu se přihlásím. Po pravdě řečeno, úvahy na toto téma se mi hlavou honily po celou dobu studia na gymnáziu, ale teprve v posledním ročníku se začaly vybarvovat. Zpomalily svůj neuspořádaný běh, některé v soutěži o prvenství odpadly a z těch, které zbyly, už se dalo vybírat.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.