Do švýcarských Alp se obvykle jezdí za lyžováním či turistikou. V případě Josefa Stemberka to ale tak úplně neplatí. V helvetských horách tráví víc času pod zemí než na ní, konkrétně v laboratoři pod Grimselským sedlem, v kilometr dlouhém tunelu, kde experti z celého světa zjišťují, jak nakládat s vyhořelým radioaktivním palivem.

Úkol předního českého geologa je ale jiný - už tři roky v pětisetmetrové hloubce se svými spolupracovníky měří, jak se žulový masiv, jenž tamní skály tvoří, pohybuje. Dosud měli v tunelu rozmístěných pět speciálních přístrojů, na podzim instalovali další dva.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.