Vyrůstal jsem v Doubravce, konkrétně v jedné její části, která se v lidové mluvě dělí na starou a novou. Zdejší minisvět mě zcela pohlcoval. Mohl jsem vyběhnout "za barák" na hřiště, kam bylo z našeho starého pavlačáku s černočernými sklepy a tajuplnou půdou dokonale vidět, ovšem o několik desítek metrů dál, směrem ke konzumu do nové panelákové zástavby, kterou protíná trať, jsem nesměl.

A co teprve do blízkého údolí k soutoku a kostelíku svatého Jiří, jehož tisíc let staré románské okénko na apsidě mě zajímalo stejně málo jako jiné plzeňské části, o nichž jsem neměl ponětí? Odvážit se až tam by při prozrazení znamenalo výprask a domácí vězení. A že týden "zaracha" pro předškolní dítě znamená celou věčnost, netřeba dál rozebírat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.