Po více než pět let jsem psával týden co týden sloupek do Hospodářských novin a tato doba zůstane jako světlá vzpomínka v rámci mých žurnalistických zkušeností. Rád bych na tomto místě Hospodářským novinám ze srdce poděkoval, že mi dávaly naprostou volnost v tématu mého příspěvku a nikdy ani sebeméně redakčně nezasahovaly do jeho textu.

Rád bych jim poděkoval i za trpělivost s mými občas neobvyklými názory na některé problémy a s tím, že jsem své příspěvky záměrně nepsal k aktuálním událostem ("Politik Vaňous opět drze lže..."), ale spíš k problémům "chronickým". Také jsem se snažil koncipovat je tak, aby je bylo možno později i souborně vydat, dva knižní sborníky už vyšly, třetí se připravuje.

Řada z otištěných sloupků sloužila jako první "nástřel" k nějakému tématu, které se později objevuje v knize "Evropa na rozcestí", která by měla vyjít v nakladatelství Academia během tohoto roku. Novinové sloupky jsou s jistou nadsázkou pokračováním kazatelského žánru, či když to obrátíme, kázání nahrazovala sloupky v dobách, kdy většina obyvatelstva byla negramotná. Nepochybuji, že ve středověku bych asi mnichem či poustevníkem byl, ale věc zčásti vyšla z módy, zčásti ji zničila památková ochrana většiny slují v Českém krasu i jinde - jak by se občas hodily!

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.