Na začátku bude soupis: jaká máte auta, kde bydlíte, kolik jste si naspořili, jaké máte dluhy nebo ve kterých firmách držíte otevřené či skryté podíly. Když pak politik nebo vysoký úředník bude tvrdit, že si na vilu nebo jachtu našetřil, ještě než nastoupil do funkce, snadno ho půjde usvědčit ze lži.

Vláda právě finišuje práci na zákonu, který nabídne hlubší ponor do majetků lidí ve významných veřejných funkcích. Když do nich budou vstupovat, budou muset sepsat všechen svůj majetek, dluhy i pohledávky. "Bude to taková startovací čára. Od ní pak bude možné sledovat, jestli takový člověk během funkce nezačal podivně bohatnout," řekl ministr a předseda Legislativní rady vlády Jiří Dienstbier (ČSSD).

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.