Vypadá to jako začátek filmového thrilleru: v několika osadách poblíž zrušeného uranového dolu vypukla záhadná nemoc. Vědci vyslaní na místo nezjistili zvýšenou radiaci ani jinou kontaminaci, přesto postižených přibývá. Mají nekoordinované pohyby, upadají do hlubokého spánku, trpí halucinacemi a stěžují si na výpadky paměti.

Jenže to není thriller, ale realita - přesně to se odehrává v oblasti Akmola v Kazachstánu. Podivné symptomy se začaly vyskytovat před 10 lety v osadě Kalachi s 680 obyvateli. Poslední vlna vypukla 20. prosince, kdy do spánku neočeká­vaně upadlo 40 osob.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.