Silná koruna pod 24 za euro, kterou si české domácnosti užívaly v roce 2008, se hned tak nevrátí, tvrdí bývalý guvernér České národní banky Zdeněk Tůma. Dosavadní potenciál ekonomického růstu se podle něho vyčerpal a zatím není na obzoru nový impulz, který by přinesl znatelnější dohánění vyspělých evropských zemí, čímž by tlačil na zhodnocování domácí měny.

Nepopulární kroky svého nástupce Miroslava Singera v podobě intervencí schvaluje. Lepší je prý zkusit i nekonvenční opatření než jenom sedět se založenýma rukama. Tůma, jenž měnovou politiku Česka řídil deset let, se neobává, že by koruně hrozil stejný šok, který nedávno zažil švýcarský frank, když po ukončení devizových intervencí prudce posílil.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.