Vzhledem k blížícímu se slavnostnímu prodloužení pražského metra o čtyři stanice po sedmi letech do sklepa motolské nemocnice a s tím spojené nutné úpravy navazující městské hromadné dopravy dojde počátkem dubna k některým dílčím změnám v pražské MHD.

Nová reorganizace linek přímo vychází z prozatím poslední optimalizace MHD provedené úspěšně v září 2012 a její základní myšlenkou je, že evropské velkoměsto nemůže na počátku 21. století ustrnout ve století dvacátém.

V článku se dále dozvíte

  • Nová reorganizace linek přímo vychází z prozatím poslední optimalizace MHD provedené úspěšně v září 2012.
  • Jak je už z názvu jasné, dochází tak k optimalizaci optimalizovaného, takzvané optimální superoptimalizaci.
  • Lichá čísla tramvají vyjíždějí z městských částí se sudými čísly a vedou ze severu na jih města. Sudá čísla vyjíždějí z lichých částí na západě města a vedou na východ.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru