Ennio Morricone bydlí v úplném centru Říma. Před dávnými lety se odstěhoval na venkov a do italské metropole pouze dojížděl, ale pak si uvědomil, že kvůli různým jednáním se do ní musí vrátit. Svůj nádherný byt v útrobách impozantního paláce má jen pár kroků od slavného Kapitolu, na který se dívá z okna své pracovny. Vchod z postranní ulice je naprosto nenápadný.

Chodím sem a tam, hledám číslo nad vchodem a říkám si, jestli jsem tu správně. Pak se ale překvapivě otevřou dveře a člen domovní ochranky mi řekne česky: "Jste tu dobře, pojďte dál." Jsem očekáván. Konstantin vypadá sám trochu jako umělec, dlouhé vlasy má svázané do culíku a v jeho kanceláři by mě klavír nebo malířský stojan nepřekvapil. V Římě žije už dlouhá léta, česky mluvit nezapomněl, ale moc informací o Maestrovi mi neprozradí. "Dříve chodil každý den v sedm ráno pro noviny, ale po operaci zad už ho nevídám tak často. Bydlí tam nahoře – ze svého bytu má přístup na terasu, na patře už je jen jeden byt, který vede na druhou stranu paláce – ten obývá jeden známý italský politik," dodá Konstantin a posílá mě nahoru.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.