Na nejnovějších obrazech Martina Mainera na výstavě Blues Woods tečou proudy modré barvy všech odstínů. Vrstvy se překrývají, místy vytvářejí iluzi hlubokého pozadí, jako třeba na plátně Tři řeky nebo Věže. Prosvítají jimi záblesky intenzivních tónů duhy, například na obraze Sever, nebo se tu kouzlí s bělobou, která vytváří iluzi ostrovů, stalagmitů, věčného ledu. Monumentální abstraktní plátna volného cyklu vedou diváka, aby posedle zkoumal jejich strukturu zblízka a vzápětí rozehrával svoji fantazii při pohledu zdálky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.