Po letech odkladů a krátce před parlamentními volbami začala britská vláda podporovat nový protikuřácký zákon. Počítá s jednotnou podobou cigaretových krabiček, zakázanými logy značek a s obrázky poškozených lidských orgánů na obalech. Napsal to ve čtvrtek list The Guardian.

Poslední jednání o zákonu přitom probíhala v roce 2013, kdy ale návrh zákona nakonec stáhl sám premiér David Cameron. Vyhověl tak lobby tabákových firem, které žádaly odložení nové legislativy. Argumentovaly tehdy tvrzením, že potřebují více času na analýzy dopadů protikuřáckého zákona, včetně možného nárůstu pašování tabáku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.