Britská oděvní společnost Burberry hlásí nižší zisky. Ohání se studentskými protesty v Hongkongu, které okupovaly i jednu z nejrušnějších nákupních tříd ve městě. Důsledků má takzvaná deštníková revoluce ale daleko víc. Nejen že "probudila" hongkongské teenagery, ale nejspíš také zadělala na problémy ve vztazích mezi Spojenými státy a Čínou.

Nepodařilo se sice dosáhnout svobodných voleb starosty Hongkongu, protesty ale zanechaly výraznou stopu. "Teenageři začali být politicky aktivní. Dosud trávili veškerý čas nakupováním nebo hraním videoher, teď vyšli do ulic," říká jeden ze studentů. Ti ale nenašli podporu za hranicemi. Kvůli dobrým vztahům s Čínou se k situaci téměř vůbec nevyjadřovaly Spojené státy ani Evropa.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.