Zatímco v Česku běží debata o vylučování postižených od normálních alespoň ve školách, hlava katolické církve papež František I. pokračuje ve své inkluzivní politice všemožného začleňování všech do jednoho lidského celku.

Papežovi nevadí postižení ani jinověrci; mění stereotypy ve vztahu k jiným i svým vlastním, které se nebojí vyplísnit za to, že často neplánují své rodičovství. Byl li Jan Pavel II. papežem celebritou a symbolem mediálního boje proti studené válce, stává se František nejen papežem laicizátorem, ale i celebritou globální myšlenkové bezbariérovosti. A to hlavně proto, že Bůh v jeho pojetí není vznešená idea, nýbrž praktický život.

Foto: Reuters

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru