Zatímco v Česku běží debata o vylučování postižených od normálních alespoň ve školách, hlava katolické církve papež František I. pokračuje ve své inkluzivní politice všemožného začleňování všech do jednoho lidského celku.

Papežovi nevadí postižení ani jinověrci; mění stereotypy ve vztahu k jiným i svým vlastním, které se nebojí vyplísnit za to, že často neplánují své rodičovství. Byl li Jan Pavel II. papežem celebritou a symbolem mediálního boje proti studené válce, stává se František nejen papežem laicizátorem, ale i celebritou globální myšlenkové bezbariérovosti. A to hlavně proto, že Bůh v jeho pojetí není vznešená idea, nýbrž praktický život.

Foto: Reuters

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru