Divadelní spolek Činoherák Ústí se po ročním exilu vrátil do svého původního sálu v Ústí nad Labem na Střekově. V pondělí tam uvedl premiéru inscenace Kopanec (Der Kick), silný, téměř dokumentární text, který natvrdo otvírá témata neonacismu a extremismu, násilí, ale také sociální frustrace. Napsal ho – a před osmi lety i zfilmoval – německý režisér Andres Veiel s dramaturgyní Gesine Schmidtovou podle skutečné události z roku 2002. Tehdy ve vesnici Potzlow na území bývalého "ostbloku" ukopali šestnáctiletého kluka jeho téměř stejně staří opilí kamarádi poté, co ho přinutili, aby se prohlásil za Žida.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.