Brněnská Masarykova univerzita prokázala, že kdo chce studovat sociologii na té nejlepší možné úrovni, měl by jít studovat právě do moravské metropole. Fakulta sociálních studií na Masarykově univerzitě (FSS MU) mimo jiné výrazně předehnala proslulou Filozofickou fakultu pražské Univerzity Karlovy, která žebříček v oboru sociologie vedla v minulých letech a která nyní klesla až na třetí místo

Brněnská sociologie si polepšila hned v několika směrech: více jejích studentů studuje v cizích jazycích a přibylo jí doktorandů, tedy mladých vědců, kteří by měli šířit jméno školy ve vědeckých kruzích v následujících letech. Brno se zlepšilo i v zájmu o školu. Zvýšil se počet studentů, kteří poté, co udělali zkoušky, skutečně do školy nastoupili.

Toto kritérium především ukazuje, že studenti nebrali brněnskou Fakultu sociálních studií MU jen jako "záložní plán", kdyby se nedostali jinam, ale byla to pro ně škola první volby. Především ale sociologie Masarykovy univerzity bodovala ve vědě, kde patřila mezi českými sociologickými školami vždy mezi lídry.

Pokud jde o celkový zájem studentů, vede ovšem pražská Filozofická fakulta Univerzity Karlovy. V loňském roce přijala jenom necelých 30 procent uchazečů o studium sociologie.

null

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.