Brněnská Masarykova univerzita prokázala, že kdo chce studovat sociologii na té nejlepší možné úrovni, měl by jít studovat právě do moravské metropole. Fakulta sociálních studií na Masarykově univerzitě (FSS MU) mimo jiné výrazně předehnala proslulou Filozofickou fakultu pražské Univerzity Karlovy, která žebříček v oboru sociologie vedla v minulých letech a která nyní klesla až na třetí místo

Brněnská sociologie si polepšila hned v několika směrech: více jejích studentů studuje v cizích jazycích a přibylo jí doktorandů, tedy mladých vědců, kteří by měli šířit jméno školy ve vědeckých kruzích v následujících letech. Brno se zlepšilo i v zájmu o školu. Zvýšil se počet studentů, kteří poté, co udělali zkoušky, skutečně do školy nastoupili.

Toto kritérium především ukazuje, že studenti nebrali brněnskou Fakultu sociálních studií MU jen jako "záložní plán", kdyby se nedostali jinam, ale byla to pro ně škola první volby. Především ale sociologie Masarykovy univerzity bodovala ve vědě, kde patřila mezi českými sociologickými školami vždy mezi lídry.

Pokud jde o celkový zájem studentů, vede ovšem pražská Filozofická fakulta Univerzity Karlovy. V loňském roce přijala jenom necelých 30 procent uchazečů o studium sociologie.

null

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?