Nemusíme vyrábět, ale pokud u nás bude špičkový vývoj, budeme mít jako stát význam, řekl nedávno rektor Technické univerzity v Liberci Zdeněk Kůs. A v podobném duchu funguje i letošní nejúspěšnější strojní fakulta podle žebříčku Hospodářských novin. Díky zájmu o fakultu, dobré vědě, zahraničním zkušenostem vyučujících a možnosti studia v cizině se strojaři z Liberce vyšvihli z loňské třetí příčky na současné první místo. Těsně, o dvě desetiny procenta, předběhli vítěze minulého ročníku - pražské ČVUT, které si letos pohoršilo na třetí příčku. Loňské druhé brněnské VUT, které je stále špičkové v oblasti vědy, si ponechalo stříbro.

HN hodnotily kvalitu fakult šesti technických univerzit. Na čtvrtém místě skončila Fakulta strojní ZČU v Plzni, pátou příčku obsadila Fakulta strojní VŠB-TU Ostrava a šestici uzavírá Fakulta výrobních technologií a managementu UJEP v Ústí nad Labem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.