Nemusíme vyrábět, ale pokud u nás bude špičkový vývoj, budeme mít jako stát význam, řekl nedávno rektor Technické univerzity v Liberci Zdeněk Kůs. A v podobném duchu funguje i letošní nejúspěšnější strojní fakulta podle žebříčku Hospodářských novin. Díky zájmu o fakultu, dobré vědě, zahraničním zkušenostem vyučujících a možnosti studia v cizině se strojaři z Liberce vyšvihli z loňské třetí příčky na současné první místo. Těsně, o dvě desetiny procenta, předběhli vítěze minulého ročníku - pražské ČVUT, které si letos pohoršilo na třetí příčku. Loňské druhé brněnské VUT, které je stále špičkové v oblasti vědy, si ponechalo stříbro.

HN hodnotily kvalitu fakult šesti technických univerzit. Na čtvrtém místě skončila Fakulta strojní ZČU v Plzni, pátou příčku obsadila Fakulta strojní VŠB-TU Ostrava a šestici uzavírá Fakulta výrobních technologií a managementu UJEP v Ústí nad Labem.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?