Pro maturanty, jejichž snem je stát se architektem, je nejlepší volbou Fakulta stavební na pražském ČVUT. V letošním roce vede žebříček oboru architektura, v němž loni byla až čtvrtá. Výrazný skok přišel díky zlepšení hned v několika ohledech: více jejích studentů i profesorů se bylo vzdělávat nebo přednášet na zahraničních univerzitách, na jednoho akademika připadá méně studentů a má také nejlepší vědecké výsledky ze všech posuzovaných škol v tomto oboru.

Hned za ČVUT se umístila architektura na Fakultě stavební Vysokého učení technického v Brně (FAST VUT), což je také velký skok, protože loni skončila tato fakulta na posledním místě. Více jejích učitelů přednášelo v zahraničí a na jednoho akademika zde připadá necelých osm studentů, což je velmi individuální přístup.

"Mezinárodní kontakty a zkušenosti chápou naši studenti a učitelé jako nedílnou součást studia architektury," říká proděkan FAST VUT Jan Jandora. "Řada našich studentů absolvuje tuto povinnou odbornou semestrální praxi na stážích v prestižních ateliérech a projekčních kancelářích v Evropě, například v Rakousku, Švýcarsku, Velké Británii, ve Finsku nebo Švédsku," dodává Jandora. Dohromady v obou typech studia - bakalářském i magisterském - absolvují tamější studenti celkem jednoroční praxi v ateliérech, což je nejvíc ze všech architektonických škol.

Na třetím místě skončila pražská Vysoká škola uměleckoprůmyslová, která se propadla z loňské první příčky.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.