Každoročně zařazují Hospodářské noviny do žebříčků hodnocených škol také obor medicína, v němž hodnotí kvalitu osmi lékařských fakult čtyř českých univerzit. V letošním ročníku ale lékařské fakulty klasickým způsobem hodnoceny nejsou. Děkani těchto fakult se rozhodli, že se letos žebříčků účastnit nechtějí, a data za své fakulty neposkytli.

"Mezi děkany lékařských fakult probíhala velmi intenzivní diskuse k této otázce. Dospěli jsme k rozhodnutí, že data neposkytneme," vzkázal Miroslav Červinka, předseda Asociace lékařských fakult. Děkanům vadí především to, že fakulty nemají možnost samy určit, jaké parametry se při hodnocení uplatní a jak je bude redakce interpretovat.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.