Největší český módní on-line obchod Zoot.cz získá finanční prostředky na expanzi do střední a východní Evropy. Zhruba 153 milionů korun (5,5 milionu eur) vloží do Zoot.cz fond 3TS Capital Partners, prostřednictvím kterého investuje například síťový obr Cisco Systems. Zoot.cz, který loni více než zdvojnásobil své tržby na 220 milionů korun a letos je chce opět zdvojnásobit, bude moci díky této finanční injekci rozšířit obchodní síť, sortiment nabízeného zboží a expandovat z Česka a Slovenska i do dalších států středoevropského regionu.

Do tří let pak chce firma dosáhnout obratu až 1,5 miliardy korun a konkurovat zavedeným obchodním domům s módou. Firma na svých stránkách prodává zboží více než 250 módních značek, její zákazníci si mohou zboží objednat a vyzkoušet v několika takzvaných výdejnách.

„Všechny investované peníze jdou dovnitř společnosti na její rozvoj, nevykupujeme podíly stávajících vlastníků. Ti si zároveň uchovají kontrolu nad společností. My získáváme ve firmě menšinový podíl,“ říká partner 3TS Capital Partners Jiří Beneš. Jak velký to bude podíl, nicméně nechce odtajnit. „Obecně ale platí, že když získáváme minoritní podíl, tak chceme, aby byl významný a mohli jsme ovlivňovat chod a růst našich portfoliových firem. Nějakých 10 procent nás zpravidla nezajímá, musí jít o významný podíl, obecně vyšší desítky procent,“ vysvětluje Beneš.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru