Mohla být lídrem mezi prodejci elektroniky, místo toho teď společnost Mironet jako poražená začala alespoň sbírat odškodné za tvrdý konec někdejšího rozletu. Koncem roku úspěšně vysoudila rekordní částku 22 milionů korun za poškození značky a další soud o mnohem vyšší sumu ještě vede.

V roce 2000 společnost stála s velkým náskokem na špici domácího žebříčku prodejců elektroniky. Pro podezření z pirátství jí ale policie zabavila počítače i účetnictví a obvinila jejího majitele Roberta Novotného z porušování autorských práv. Ten teď získal solidní bolestné.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Firma Mironet, která v roce 2000 stála na špici domácího žebříčku prodejců elektroniky, vysoudila od státu rekordních 22 milionů korun za poškození značky.
  • Policejní razii tehdy spustilo udání společnosti Microsoft.
  • Ústavní soud konstatoval, že zásah policie byl protizákonný.
  • Mironet teď vede další spor o náhradu ušlého zisku.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.