Až šestkrát za rok jezdí Radek David na Ukrajinu, kde připravuje menu pro několik restaurací.

"Z první cesty si pamatuji panelovou přistávací dráhu v Oděse a také, že bylo celou dobu šedo," vzpomíná šéfkuchař restaurací La Veranda a Babiččina zahrada. Dnes už pro něj Ukrajina není zemí na konci světa.

V čem se Ukrajina liší od toho, jak se jí u nás? První signály zaznamenáte dřív, než letadlo dosedne na zem. "Když v létě přistáváte v Kyjevě, uvidíte všude záhonky a skleníky. A v Čechách? Bazény," říká Radek David. Dojem, že si Ukrajinci potrpí na domácí zeleninu, si potvrdíte, když vyrazíte na nákupy.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.