Až o třetinu nižší částku než loni si plánuje vypůjčit na finančních trzích ministerstvo financí. Ministrem Andrejem Babišem naplánovaný deficit státního rozpočtu sice činí sto miliard korun, jeho úřad musí ale počítat také třeba s tím, že si letos přijdou pro své peníze věřitelé, kteří si v letech 2005 a 2010 koupili od státu cenné papíry za celkem 113 miliard korun.

Samotný Babiš zatím neočekává, že by se mu plánovaný deficit podařilo do konce roku srazit: "V tuto chvíli předpokládám, že skutečný deficit vyjde podle schváleného státního rozpočtu," sdělil ministr svůj názor na letošní rozpočet.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.