Přesně před dvěma lety soudci pracovali od rána do večera, o víkendech nebo přímo ve věznicích. Nečekaná novoroční amnestie nastartovala justici, aby prozkoumala statisíce případů - a 110 tisícům lidí nakonec napsala rozhodnutí: ­Prezidentský pardon se vztahuje i na vás.

Nejspornější byl přitom od začátku druhý článek amnestie vyhlášené Václavem Klausem. Zastavoval kauzy, které policie nebo soudy nedokázaly vyřešit za posledních osm nebo více let. Zároveň nesmělo jít o případy s trestní sazbou vyšší než deset let - tedy například o vraždy.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.