Poslední den loňského roku zavalili lidé úředníky žádostmi o dotace v programu Nová zelená úsporám celkem za 164 milionů korun. To je zhruba stejný objem jako za první tři měsíce od spuštění tohoto dotačního titulu.

Silvestr byl totiž posledním dnem, kdy mohli vlastníci rodinných domů na Státním fondu životního prostředí loni zažádat o peníze na zateplení svých domů. Posledním alespoň do jara, kdy bude Nová zelená úsporám pokračovat. Ministerstvo životního prostředí lidem na energetické úspory loni vyčlenilo 1,9 miliardy korun. Původně mohli lidé o dotace žádat jen do konce října, stát se ale rozhodl termín na poslední chvíli prodloužit do konce roku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.