Státy Evropské unie mohou opět zavést kontroly na hranicích. Po teroristickém útoku na francouzský satirický magazín Charlie Hebdo k tomu vyzývá například španělský ministr vnitra Jorge Fernández Díaz. Díky vnitřním hranicím by se podle něj ztížil pohyb potenciálně nebezpečných osob po Evropě. "Musíme se posunout od slov k činům," vyzval své kolegy na schůzce v Paříži.

Ministři vnitra států "osmadvacítky" se kvůli aktuálním událostem měli sejít v pátek na mimořádné schůzce v Bruselu. Lotyšské předsednictví ale schůzku nakonec po konzultacích se státy a institucemi nesvolalo. Podle diplomatických zdrojů HN bylo Lotyšům naznačeno, že by schůzka tak brzy neměla smysl. Ministři se proto setkají až na konci měsíce v Rize.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.